Wybieram wodę! kl. IIIa

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.
Działania programu zwracają  szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w programie edukacyjnym „Wybieram wodę”. Podczas zajęć  uczniowie rozmawiali o znaczeniu wody w życiu człowieka.
Dowiedzieli się, że woda jest niezbędna do życia. Woda jest potrzebna nie tylko  ludziom ale również zwierzętom i roślinom. Dlatego należy ją szanować i oszczędzać.
Na zakończenie zajęć  wszyscy uczniowie klasy trzeciej  wypili szklankę wody.

W ramach programu uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali WODOLUBKA, który przypomina im wszystkim, jak ważna jest rola wody w życiu każdego człowieka.

02.12.2016r.

Podsumowaniem programu była akcja edukacyjna skierowana do dzieciaków z pobliskiego przedszkola, gdzie uczniowie klasy trzeciej (21uczniów) krótko przedstawili swój program artystyczny. Tematem przewodnim była: rola wody w życiu człowieka, jak również zachęcenie przedszkolaków do picia wody.
Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały naszych rad a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Przedszkolaki wolę wodę”.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas - klasa 3a z wychowawcą

32-003 Podłęże 220,